Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !User:      Hasło:     

MENU


Kategorie


FACEBOOK


PROGRAMY


Torrent: JACEK KOCHAN - MAN OF NO WORDS (2009) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał:  Fallen_Angel
Data: 11-02-2019
Rozmiar: 380.22 MB
Seed: 0
Peer: 0
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  Muzyka Polska

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 2
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-11 14:11:02

OPIS:

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom...
Jacek Kochan znany jest z szerokich znajomości w międzynarodowym jazzowym światku. Owocowało to w przeszłości udziałem wielu sław na jego płytach. Tym razem też w składzie podstawowego kwartetu, który nagrał ten album znajdziemy amerykańskiego saksofonistę z najwyższej półki – Gary’ego Thomasa. Reszta zespołu to muzycy młodzi, ale bardzo kompetentni, kreatywni i ze sporym już doświadczeniem.

W ostatnich latach Kochan dzielił swoje muzyczne zainteresowania między muzykę przesyconą innowacyjną elektroniką, często odwołującą się do free improv a dynamiczny, akustyczny, miejski jazz bazujący nieco na brzmieniu M-Base. Tu mamy wszystkiego po trosze, choć punkt ciężkości raczej tkwi po stronie pełnokrwistego, akustycznego grania. Już sama obecność Thomasa – czołowego saksofonisty wywodzącego się z nurtu M-Base, sprawia, że trudno uniknąć skojarzeń z tą muzyką.

Dynamiczne, polirytmiczne partie perkusisty organizują dźwiękową przestrzeń i dają mocnego „kopa” dla skoncentrowanych, męskich fraz granych przez Gary’ego Thomasa. Pianista Dominik Wania dodaje tu odrobinę delikatności, poezji, a w Authorized Future także ślad klasycznej pianistyki. Michał Barański doskonale wywiązuje się z roli stabilnej basowej podstawy.

To wszystko ubarwiają: intrygująca elektronika w rękach lidera i liczni goście. W efekcie powstała płyta dużo przystępniejsza dla jazzfana niż wiele poprzednich autorstwa Jacka Kochana. Owa przystępność została jednak zrealizowana bez istotnych kompromisów artystycznych, co nie jest łatwą sztuką.

Autor: Marek Romański


Nasz czołowy perkusista Jacek Kochan, mimo licznych udziałów w cudzych projektach, nadal podąża wytyczanym przez siebie szlakiem. Choć nieobca mu była fala M-Base`u, hip-hopu, nu-jazzu i eksperymentów młodej sceny nowojorskiej lat 90., nie włączył się bez reszty do żadnego z tych nurtów, a jednocześnie nie oddalił się od środka jazzu.

Niniejszy album stanowi kontynuację pewnego cyklu eksperymentów. Znanemu saksofoniście Gary’emu Thomasowi, który wyraźnie nawiązuje do stylu Johna Coltrane`a, wytrawnej pianistyce Dominika Wanii podążającego w balladowych nastrojach śladami Billa Evansa i zdyscyplinowanym liniom basu Michała Barańskiego, towarzyszą nieco rozbrykane akcenty perkusyjne, a w dalszej perspektywie niepokojące odgłosy generowane elektronicznie przez Kochana.

Wiadomo nie od dziś, że Jacek Kochan to nie tylko utalentowany perkusista, ale również zapalony kompozytor i aranżer, i bez względu na to, jak znakomitych partnerów dobiera do nagrań, nie byłby sobą, gdyby produkt finalny nie posiadał pełnej obfitości osobistych elementów dekorujących. Frapującą rolę odegrał w tym wiolonczelista Andrzej Bauer.

W porównaniu z poprzednimi albumami Jacka Kochana, ten jest bardziej zróżnicowany stylistycznie, choć niemal każdy utwór rozpoczyna się od efektów elektronicznych lub akustycznych, budzących skojarzenia ze współczesną kameralistyką. Następnie zostaje zdefiniowana baza rytmiczno-harmoniczna, która najczęściej wykazuje pokrewieństwo z M-Base. Każdorazowe wejście Thomasa przywodzi na myśl Coltrne’owską formę rozwijania wątków.

Cezary Gumiński
1. Absynthminded
2. Man of No Words
3. Manufactured Edge
4. Guru Bob
5. Authorized Future
6. Pre-smoked Cigarettes
7. Kowloon
8. Absinthe
9. Acidminded
10. World of Shined Shoes
11. Endix (Hidden Track)Jacek Kochan - drums, electronics, additional bass
Gary Thomas - tenor saxophone
Dominik Wania - piano
Michał Barański - bass

Guests:
Andrzej Bauer - cello (1, 2, 8)
Adam Simmons - contralto clarinet (1, 2, 4, 9), alto flute (1, 10)
Dag Einar Eilerstsen - trombone (2, 4, 10)
Marek Konstantynowicz - viola (1, 2)
Michał Moc - accordion (4)
Krystyna Stańko - voice (10)
Kuba Badach - voice (10)

POZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START JAK BĘDĄ CHĘTNI...

DETALE TORRENTA:[ ]
PodziękowaniaNikt jeszcze nie podziękował.
 
Komentarze